Pojkar 16 (2003)

Grupp A

    Lag # V O F +/-    
Lagen är sorterade efter:
  1. Poäng
  2. Poäng (inbördes möten)
  3. Målskillnad (inbördes möten)
  4. Gjorda mål (inbördes möten)
  5. Målskillnad
  6. Gjorda mål
  7. Lottning
  Gullänget-Kroksta IBS 5 5 0 0 29 - 7 (22) 15
  Umeå City IBF Vit 5 4 0 1 18 - 10 (8) 12
3. Klockarbergets BK 5 2 1 2 13 - 20 (-7) 7
  Umeå City IBF Blå 2 5 2 0 3 11 - 11 (0) 6
  Holmsund City 5 1 0 4 13 - 24 (-11) 3
  Obbola IK 5 0 1 4 4 - 16 (-12) 1
V = Vunna, O = Oavgjorda, F = Förlorade,
# = Spelade matcher, +/- = Mål, P = Poäng


Matcher

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
04100900 fr 04/10 17:00 fr 04/10 Sjöfruhallen P03 Grp A Holmsund City 3 - 5 Umeå City IBF Vit    
04100901 fr 04/10 17:50 fr 04/10 Sjöfruhallen P03 Grp A Umeå City IBF Blå 2 3 - 1 Obbola IK    
04100204 fr 04/10 20:20 fr 04/10 Umeå Energi Arena Öst P03 Grp A Klockarbergets BK 1 - 6 Gullänget-Kroksta IBS    
05100102 lö 05/10 10:40 lö 05/10 Umeå Energi Arena Väst P03 Grp A Klockarbergets BK 2 - 1 Umeå City IBF Blå 2    
05100202 lö 05/10 10:40 lö 05/10 Umeå Energi Arena Öst P03 Grp A Obbola IK 1 - 4 Umeå City IBF Vit    
05100301 lö 05/10 10:40 lö 05/10 Umeå Energi Arena Vatten P03 Grp A Gullänget-Kroksta IBS 10 - 2 Holmsund City    
05100804 lö 05/10 13:10 lö 05/10 Sporthushallen P03 Grp A Obbola IK 0 - 5 Gullänget-Kroksta IBS    
05100904 lö 05/10 13:10 lö 05/10 Sjöfruhallen P03 Grp A Klockarbergets BK 5 - 4 Holmsund City    
05101204 lö 05/10 13:10 lö 05/10 Ersängshallen P03 Grp A Umeå City IBF Vit 1 - 0 Umeå City IBF Blå 2    
05100109 lö 05/10 16:30 lö 05/10 Umeå Energi Arena Väst P03 Grp A Obbola IK 2 - 2 Klockarbergets BK    
05100209 lö 05/10 16:30 lö 05/10 Umeå Energi Arena Öst P03 Grp A Holmsund City 2 - 4 Umeå City IBF Blå 2    
05100308 lö 05/10 16:30 lö 05/10 Umeå Energi Arena Vatten P03 Grp A Umeå City IBF Vit 1 - 3 Gullänget-Kroksta IBS    
05101212 lö 05/10 19:50 lö 05/10 Ersängshallen P03 Grp A Umeå City IBF Blå 2 3 - 5 Gullänget-Kroksta IBS    
05100713 lö 05/10 20:40 lö 05/10 Midgårdshallen P03 Grp A Holmsund City 2 - 0 Obbola IK    
05101213 lö 05/10 20:40 lö 05/10 Ersängshallen P03 Grp A Umeå City IBF Vit 7 - 3 Klockarbergets BK    
06100300 sö 06/10 08:00 sö 06/10 Umeå Energi Arena Vatten P03 Slutspel B Holmsund City 3 - 4 P Obbola IK    
06100202 sö 06/10 09:50 sö 06/10 Umeå Energi Arena Öst P03 Slutspel A Umeå City IBF Vit 5 - 0 Klockarbergets BK    
06100302 sö 06/10 09:50 sö 06/10 Umeå Energi Arena Vatten P03 Slutspel A Gullänget-Kroksta IBS 1 - 4 Umeå City IBF Blå 2    
06100305 sö 06/10 13:45 sö 06/10 Umeå Energi Arena Vatten P03 Slutspel A Gullänget-Kroksta IBS 8 - 2 Klockarbergets BK    
06100306 sö 06/10 14:45 sö 06/10 Umeå Energi Arena Vatten P03 Slutspel A Umeå City IBF Blå 2 6 - 4 Umeå City IBF Vit