Senaste resultat

Umeå Floorball Festival 2019 börjar
Slut
4/10
5/10
6/10

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
06100509 sö 06/10 16:45 sö 06/10 Vildmannahallen P07 Slutspel A Final Röbäcks IF 1 - 4 Umeå City IBF    
06100708 sö 06/10 15:20 sö 06/10 Midgårdshallen P07 Slutspel B Final Sandåkerns SK 4 - 3 Sundsvall FBC    
06100304 sö 06/10 12:30 sö 06/10 Umeå Energi Arena Vatten P06 Slutspel A Final IBF Dalen 1 svart 3 - 2 Sandåkerns SK 2    
06100505 sö 06/10 12:50 sö 06/10 Vildmannahallen P06 Slutspel B Final Röbäcks IF 9 - 8 P Sandåkerns SK 1    
06100204 sö 06/10 12:30 sö 06/10 Umeå Energi Arena Öst P05 Slutspel A Final Gullänget-Kroksta IBS 3 - 9 Umeå City IBF Vit    
06101209 sö 06/10 15:40 sö 06/10 Ersängshallen P05 Slutspel B Final Skellefteå IBK 2 - 1 Wibax IBF Piteå    
06100308 sö 06/10 16:45 sö 06/10 Umeå Energi Arena Vatten P04 Slutspel A Final Umeå City IBF Vit 4 - 3 Umeå City IBF Blå    
06101211 sö 06/10 17:20 sö 06/10 Ersängshallen P04 Slutspel B Final IBK Härnösand 4 - 3 IBF Dalen    
06100306 sö 06/10 14:45 sö 06/10 Umeå Energi Arena Vatten P03 Slutspel A Final Umeå City IBF Blå 2 6 - 4 Umeå City IBF Vit    
06100300 sö 06/10 08:00 sö 06/10 Umeå Energi Arena Vatten P03 Slutspel B Final Holmsund City 3 - 4 P Obbola IK    
06100507 sö 06/10 14:45 sö 06/10 Vildmannahallen F07 Slutspel A Final Skellefteå IBK 4 - 1 Sandåkerns SK    
06100810 sö 06/10 16:50 sö 06/10 Sporthushallen F07 Slutspel B Final Gullänget-Kroksta IBS 3 - 0 Jäbo IK    
06100106 sö 06/10 14:00 sö 06/10 Umeå Energi Arena Väst F06 Slutspel A Final IBF Dalen 0 - 1 IBF Dalen södra    
06100809 sö 06/10 16:00 sö 06/10 Sporthushallen F06 Slutspel B Final Moälven IBK 1 - 3 Örnsköldsvik IB    
06100206 sö 06/10 14:45 sö 06/10 Umeå Energi Arena Öst F05 Slutspel A Final Örnsköldsvik IBK F05 3 - 4 Kågedalens ...llefteå IBS    
06101207 sö 06/10 14:00 sö 06/10 Ersängshallen F05 Slutspel B Final Skellefteå IBK 0 - 1 Jäbo IK    
06100104 sö 06/10 11:40 sö 06/10 Umeå Energi Arena Väst F03-04 Slutspel A Final IBF Dalen F04 3 - 2 Röbäcks IF F03    
06100103 sö 06/10 10:50 sö 06/10 Umeå Energi Arena Väst F03-04 Slutspel B Final Skellefteå IBS F03 2 - 1 Täfteå IK/Sävar IK F04    
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
06100610 sö 06/10 16:50 sö 06/10 Musköten 2 P10-11 Grp A Sandåkerns SK P08 Färdig Gullänget-K... GK IBS Blå      
06100409 sö 06/10 16:30 sö 06/10 Musköten 1 F10-11 Grp A IBF Dalen Vit Färdig Gullänget-Kroksta IBS 1      
06101210 sö 06/10 16:30 sö 06/10 Ersängshallen P04 Slutspel B Bronsmatch Gullänget-Kroksta IBS BLÅ 0 - 0 Gullänget-Kroksta IBS VIT      
06100609 sö 06/10 16:00 sö 06/10 Musköten 2 P10-11 Grp B Gullänget-K... GK IBS Vit Färdig Gimonäs Umeå IF Tomtebo      
06100307 sö 06/10 15:45 sö 06/10 Umeå Energi Arena Vatten P04 Slutspel A Bronsmatch Skellefteå IBK p04 4 - 3 Timrå IBC P-04 IBC    
06100508 sö 06/10 15:45 sö 06/10 Vildmannahallen P07 Slutspel A Bronsmatch Sävar IK 2 - 9 Höglands AIF    
06100408 sö 06/10 15:40 sö 06/10 Musköten 1 F10-11 Grp A Röbäcks IF F08 Färdig Gullänget-Kroksta IBS 2      
06100608 sö 06/10 15:10 sö 06/10 Musköten 2 P10-11 Grp B IBF Dalen P08 Södra Vit Färdig IK Örnen Måttsund      
06100107 sö 06/10 15:00 sö 06/10 Umeå Energi Arena Väst P04 Avslutningsmatcher Avslutningsmatcher Gullänget-Kroksta IBS VIT 5 - 0 Sävar IK Täfteå/Sävar    
06100808 sö 06/10 15:00 sö 06/10 Sporthushallen F07 Slutspel B Semifinal Obbola IK F06-08 0 - 1 Jäbo IK    
06100407 sö 06/10 14:50 sö 06/10 Musköten 1 F10-11 Grp A Långskatans IF Färdig IBF Dalen Svart      
06101208 sö 06/10 14:50 sö 06/10 Ersängshallen P05 Slutspel B Bronsmatch Täfteå IK Täfteå/ Sävar 4 - 2 Sandåkerns SK SSK    
06100607 sö 06/10 14:20 sö 06/10 Musköten 2 P10-11 Grp A IBF Dalen Södra Svart Färdig Jäbo IK      
06100707 sö 06/10 14:20 sö 06/10 Midgårdshallen P06 Avslutningsmatcher B Avslutningsmatcher B Umeå City IBF Blå 3 - 0 IBF Dalen 2 vit      
06100807 sö 06/10 14:10 sö 06/10 Sporthushallen F06 Avslutningsmatcher Avslutningsmatcher Team Kalix IBK F06/07 2 - 0 Röbäcks IF    
06100907 sö 06/10 14:00 sö 06/10 Sjöfruhallen P07 Avslutningsmatcher B Avslutningsmatcher B Gullänget-Kroksta IBS Blå 6 - 1 Sundsvall GBK      
06100406 sö 06/10 13:50 sö 06/10 Musköten 1 P06 Avslutningsmatcher B Avslutningsmatcher B Spöland vännäs If 2 - 0 Umeå City IBF Blå    
06100205 sö 06/10 13:45 sö 06/10 Umeå Energi Arena Öst F05 Slutspel A Bronsmatch Gullänget-Kroksta IBS 2 - 4 P IBK Dalen    
06100305 sö 06/10 13:45 sö 06/10 Umeå Energi Arena Vatten P03 Slutspel A Bronsmatch Gullänget-Kroksta IBS 8 - 2 Klockarbergets BK    
06100506 sö 06/10 13:45 sö 06/10 Vildmannahallen F07 Slutspel A Bronsmatch Umeå City IBF 0 - 1 Team ThorenGruppen SK    
06100606 sö 06/10 13:30 sö 06/10 Musköten 2 P10-11 Grp B Gullänget-K... GK IBS Vit Färdig IBF Dalen P08 Södra Vit      
06100706 sö 06/10 13:30 sö 06/10 Midgårdshallen P07 Slutspel B Semifinal Sundsvall FBC 5 - 2 Sävar IK Röd    
06100806 sö 06/10 13:10 sö 06/10 Sporthushallen F07 Slutspel B Semifinal Röbäcks IF F08 2 - 3 Gullänget-Kroksta IBS    
06100906 sö 06/10 13:10 sö 06/10 Sjöfruhallen P07 Avslutningsmatcher A Avslutningsmatcher A Moälven IBK 2 - 2 Wibax IBF Piteå      
06101206 sö 06/10 13:10 sö 06/10 Ersängshallen F05 Slutspel B Bronsmatch Umeå City IBF 2 0 - 1 Umeå City IBF 1    
06100105 sö 06/10 13:00 sö 06/10 Umeå Energi Arena Väst F06 Slutspel A Bronsmatch Öjebyns IBF 1 Blå 0 - 2 Gullänget-Kroksta IBS    
06100405 sö 06/10 12:50 sö 06/10 Musköten 1 P05 Avslutningsmatcher A Avslutningsmatcher A Moälven IBK 1 - 2 IBK Härnösand    
06100605 sö 06/10 12:40 sö 06/10 Musköten 2 P10-11 Grp A Jäbo IK Färdig Gullänget-K... GK IBS Blå      
06100705 sö 06/10 12:40 sö 06/10 Midgårdshallen P07 Slutspel B Semifinal Gullänget-Kroksta IBS Vit 2 - 3 Sandåkerns SK    
06100805 sö 06/10 12:20 sö 06/10 Sporthushallen F06 Slutspel B Semifinal Örnsköldsvik IB 6 - 0 Team Kalix IBK F06/07    
06100905 sö 06/10 12:20 sö 06/10 Sjöfruhallen P04 Slutspel B Semifinal Gullänget-Kroksta IBS VIT 2 - 5 IBF Dalen      
06101205 sö 06/10 12:20 sö 06/10 Ersängshallen P05 Slutspel B Semifinal Sandåkerns SK SSK 2 - 3 Wibax IBF Piteå    
06100504 sö 06/10 12:00 sö 06/10 Vildmannahallen P06 Slutspel B Bronsmatch Wibax IBF Piteå 3 - 0 IBF Dalen Södra