Senaste resultat

Umeå Floorball Festival 2021 börjar
Slut
1/10
2/10
3/10

Live-matcher

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
03100209 sö 03/10 17:00 sö 03/10 Umeå Energi Arena Öst F08/09 Slutspel A Final Öjebyns IBF F08 Blå (4 - 4) Moälvens IBK F08  
03100304 sö 03/10 12:00 sö 03/10 Umeå Energi Arena Vatten P07 Slutspel A Final Umeå City (6 - 1) Gullänget-Kroksta IBS  

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
03100506 sö 03/10 13:40 sö 03/10 Vildmannahallen P09 Slutspel B Final IBF Dalen P09 2 - 3 Röbäcks IF P10  
03100207 sö 03/10 14:50 sö 03/10 Umeå Energi Arena Öst P08 Slutspel A Final Sävar IK 1 - 4 IBK Luleå  
03100804 sö 03/10 12:00 sö 03/10 Sporthushallen P08 Slutspel B Final Obbola IK 4 - 5 Luleå SK  
03100303 sö 03/10 11:00 sö 03/10 Umeå Energi Arena Vatten P07 Slutspel B Final GUIF 1 - 0 IBF Dalen  
03100107 sö 03/10 15:10 sö 03/10 Umeå Energi Arena Väst P06 Slutspel A Final Sandåkerns SK Röd 2 - 5 Sandåkerns SK Vit  
03100106 sö 03/10 14:20 sö 03/10 Umeå Energi Arena Väst P06 3:e-4:e plats Final Gullänget-Kroksta IBS 4 - 1 Wibax IBF  
03100810 sö 03/10 17:00 sö 03/10 Sporthushallen F08/09 Slutspel B Final IBK Härnösand F08 0 - 2 IBF Dalen F08  
03100105 sö 03/10 13:00 sö 03/10 Umeå Energi Arena Väst F06/07 Slutspel A Final Gullänget-Kroksta IBS F06 3 - 2 Örnsköldsvik IBK F06  
03100508 sö 03/10 15:20 sö 03/10 Vildmannahallen F06/07 Slutspel B Final IBF Dalen Södra F06 Svart 5 - 0 Wibax IBF Piteå F06  
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
03100411 sö 03/10 17:10 sö 03/10 Musköten 1 P10-11 Grp A Röbäcks IF Blå Färdig IBF Dalen P11    
03100610 sö 03/10 17:10 sö 03/10 Musköten 2 F10-11 Grp A IBF Dalen F11 Färdig Obbola IK    
03100410 sö 03/10 16:20 sö 03/10 Musköten 1 P10-11 Grp A Röbäcks IF Röd Färdig IBF Dalen Vit    
03100609 sö 03/10 16:20 sö 03/10 Musköten 2 F10-11 Grp A Örnsköldsvik IBK ÖIB F-10 Färdig IBF Dalen 2    
03100509 sö 03/10 16:10 sö 03/10 Vildmannahallen P09 Slutspel A Bronsmatch GUIF Svart 3 - 8 Sandåkerns SK Vit  
03100809 sö 03/10 16:10 sö 03/10 Sporthushallen F08/09 Slutspel C 5-6 Örnsköldsviks IBK F09 1 - 0 Moälvens IBK F09  
03100208 sö 03/10 16:00 sö 03/10 Umeå Energi Arena Öst F08/09 Slutspel A Bronsmatch Röbäcks IF F08 Blå 4 - 2 Gullänget Kroksta IBS F08  
03100409 sö 03/10 15:30 sö 03/10 Musköten 1 F10-11 Grp A IBF Dalen F11 Färdig Sävar IK    
03100608 sö 03/10 15:30 sö 03/10 Musköten 2 F10-11 Grp A Höglands AIF Färdig IBF Dalen 1    
03100808 sö 03/10 15:20 sö 03/10 Sporthushallen F08/09 Slutspel B Bronsmatch Sävar IK F08 4 - 1 IBF Dalen F09 Svart  
03100408 sö 03/10 14:40 sö 03/10 Musköten 1 P10-11 Grp A IBF Dalen Vit Färdig Gullänget Kroksta IBS P10    
03100507 sö 03/10 14:30 sö 03/10 Vildmannahallen F06/07 Slutspel B Bronsmatch IBK Luleå F07 0 - 2 Team Thoren...en SK F06 2  
03100607 sö 03/10 14:30 sö 03/10 Musköten 2 F10-11 Grp A IBF Dalen 2 Färdig Umeå City IBF    
03100807 sö 03/10 14:30 sö 03/10 Sporthushallen F08/09 Slutspel C 5-6 IBF Dalen F09 Vit 0 - 1 Moälvens IBK F09  
03100206 sö 03/10 13:50 sö 03/10 Umeå Energi Arena Öst P08 Slutspel A Bronsmatch Sandåkerns SK 12 - 11 P Gullänget Kroksta IBS  
03100407 sö 03/10 13:50 sö 03/10 Musköten 1 F10-11 Grp A Umeå City IBF Färdig IBF Dalen 1    
03100606 sö 03/10 13:40 sö 03/10 Musköten 2 F10-11 Grp A Obbola IK Färdig Höglands AIF    
03100806 sö 03/10 13:40 sö 03/10 Sporthushallen F08/09 Slutspel B Semifinal IBF Dalen F08 8 - 0 IBF Dalen F09 Svart  
03100406 sö 03/10 13:00 sö 03/10 Musköten 1 P10-11 Grp A Höglands AIF Färdig IBF Dalen Svart    
03100505 sö 03/10 12:50 sö 03/10 Vildmannahallen P09 Slutspel B Bronsmatch Bygdeå GIF 6 - 2 GUIF Vit  
03100605 sö 03/10 12:50 sö 03/10 Musköten 2 P10-11 Grp A Röbäcks IF Blå Färdig Gullänget Kroksta IBS P11    
03100805 sö 03/10 12:50 sö 03/10 Sporthushallen F08/09 Slutspel B Semifinal IBK Härnösand F08 4 - 0 Sävar IK F08  
03100405 sö 03/10 12:10 sö 03/10 Musköten 1 P10-11 Grp A Sävar IK P11 Röd Färdig Gullänget Kroksta IBS P10    
03100104 sö 03/10 12:00 sö 03/10 Umeå Energi Arena Väst F06/07 Slutspel A Bronsmatch Öjebyns IBF F06 2 - 3 Sandåkerns SK F06  
03100604 sö 03/10 12:00 sö 03/10 Musköten 2 F10-11 Grp A Örnsköldsvik IBK ÖIB F-10 Färdig Sävar IK    
03100204 sö 03/10 11:50 sö 03/10 Umeå Energi Arena Öst P09 Slutspel A Semifinal IBF Dalen P09 södra 5 - 3 GUIF Svart  
03100504 sö 03/10 11:50 sö 03/10 Vildmannahallen P09 Slutspel A Semifinal Sandåkerns SK Vit 3 - 5 Sandåkerns SK Röd  
03100404 sö 03/10 11:20 sö 03/10 Musköten 1 P10-11 Grp A Röbäcks IF Röd Färdig Sävar IK P11 vit    
03100103 sö 03/10 11:00 sö 03/10 Umeå Energi Arena Väst P07 Slutspel C 3-4 Wibax IBF 3 - 9 Sävar IK  
03100203 sö 03/10 11:00 sö 03/10 Umeå Energi Arena Öst F06/07 Slutspel B 5-6 Obbola IK F07 0 - 4 Team Thoren...en SK F06 1